Peter Bykowski Klaudyny 14, 01-684 Warszawa, Poland
Posted on 6 July 2015 / 1061
Main category : Scripophily
Category : Scripophily
Location : Poland

From the website:

Omnie

Z zawodu bankowiec, z zamiłowania podróżnik ze sporym doświadczeniem i kolekcjoner starych papierów wartościowych, a od niedawna także motocyklista.

Mieszkam i pracuję od wielu lat w Warszawie, choć stąd nie pochodzę. Nie uważam się jednak za „słoika” bo tutaj jest mój dom i najbliższa rodzina, tutaj spędzam zwykle święta, tutaj płacę podatki, i żadnych słoików nie wożę.

Na tej stronie znajdziecie nieco informacji o moich podróżach i motocyklowych perypetiach, a także o moim dosyć egzotycznym hobby jakim jest historia długu publicznego i kolekcjonowanie klasycznych papierów wartościowych, czyli takich które fizycznie istniały, których można było dotknąć i którymi można było wylegitymować się poprzez ich okazanie.

Dodam, że inwestorem giełdowym nie jestem, zatem kompletnie nie interesują mnie te cuda wirtualne, które dzisiaj uparcie nazywa się tym samym terminem, a które z papierem wartościowym (szczególnie na okaziciela) nie mają nic wspólnego, bo ani to papier, ani okazać się nie da, a i wartość ma mocno umowną ?

Stronę zrobiłem dla siebie, głównie żeby dać upust swojej grafomanii i od czasu do czasu zapisać coś, co uznam za warte zapisania.

 

PETER BYKOWSKI Tel: +48228337785 Email www.scripex.com
Reviews
There are no reviews yet, why not be the first?
Leave a review
:
Comments

Comments are closed here.

Related Listings